Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
5 postów 800 komentarzy

Skąd jestem

re1 - Z namysłem, krótko lecz celnie...

MH17: Malezja wyśle śledczych na miejsce katastrofy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Malezyjscy śledczy podczas pierwszego pobytu na miejscu katastrofy Boeinga 777-2H6/ER w rejonie Petropavlivka, Rozsypne i Hrabove zebrali przekonywujące dowody potwierdzające tezę o zestrzeleniu.

Kuala Lumpur: PremierMalezjjiDatuk Seri Najib Razak powiedział wczoraj, że wyśle zespół poszukujący na miejsce katastrofy na Ukrainie, aby do zimy zebraćfizycznedowody na to, że lot MH17Malaysia Airlines został zestrzelony.

Najib powiedział, że rząd Malezji ma "bardzo przekonywujące" raporty wywiadowcze o tym, co się stało z odrzutowcem przewożącym 298 osób, ale dowody w sprawie muszą być zebrane tak, aby jego strącenie można było udowodnić ponad wszelką wątpliwość, jeżeli sprawa ma trafić do sądu.

"Właśnie dlatego jesteśmy bardzo, bardzo zainteresowani powrotem na miejsce katastrofy przed okresem zimowym. Potrzebujemy co najmniej kilka tygodni, nie tylko na to, aby szukać części ciała ofiar, ale zebrać także 
fizycznedowody". Powiedział Najib na wspólnej konferencji prasowej podczas wizyty australijskiego Premiera Tony Abbott.

"Kiedy ten proces się zakończy, będziemy patrzeć od strony karnej, kto jest odpowiedzialny za tę okrutną zbrodnię" powiedział
Najib agencji AFP.

Źródło: //www.nst.com.my/node/30688                

Kuala Lumpur: minister obrony Datuk Seri Hishammuddin Husajn zaplanował wyjazd do Kijowa, na Ukrainie w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla zespolu przeszukującego Malezji po wejściu na miejsce katastrofy Malaysia Airlines (MAS) lot MH17.

Powiedział, że rząd nie będzie siedzieć bezczynnie,  Premier Datuk Seri Najib Razak zobowiązał się członkom rodziny i spadkobiercom ofiar, że zrobi wszystko, aby przywieźć szczątki ofiar MH17 i postawić winnych przed wymiarem sprawiedliwości.

"Nie ma zakończenia śledztwa, dopóki nie znajdziemy sprawiedliwości dla lotu MH17. Malezja domaga się sprawiedliwości, tak aby osoby odpowiedzialne za zestrzelenie MH17 były sądzone. To wymaga dowodów, które są aktualnie gromadzone i uzyskania dokładnych informacji o przyczynach.

"Nie chcę ryzykować życia naszego zespołu poszukiwawczego. Chcę zobaczyć na własne oczy, jak
bezpiecznew rzeczywistości jest przebywanie na miejscu katastrofy", powiedziałdzisiaj mediompo otwarciu instytutu Onn Ja'afar .

Hishammuddin nie ujawnia stronom miejsca spotkań i powtórzył, że Malezja nie będzie ingerować w konflikt geopolityczny w regionie. Po wizycie na Ukrainie, pojedzie do Moskwy i Amsterdamu w celu omówienia kolejności przeszukiwania szczątków
MH17 i dochodzenia prawdy o locie.Australia dołączy do Malezji, aby razemodnaleźć ofiary MH17 iszukać sprawiedliwości.
Lot MH17 rozbił się we wschodniej Ukrainie w dniu 17 lipca, jak leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur z 283 pasażerami i 15 członkami załogi na pokładzie.
Samolot Boeing 777-200 został zestrzelony nad terenami walk.

Poza tym Malezyjczycy, obywatele Holandii, Australii, Indonezji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Filipin, Kanady i Nowej Zelandii byli wśród 298 pasażerów i członków załogi na jego pokładzie.
BERNAMA

Źródło: //www.nst.com.my/node/30960

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY